Історія школи

В 1888 році в селі Бандурівці була відкрита перша школа. До цього часу діти навчалися або в дяка, або у волосного писаря, або у кого-небудь з відставних солдат.

Перше приміщення школи було схоже на звичайну селянську хату покриту соломою. Школа була відкрита земською управою й іменувалась земською. Вона мала три класи (отделения), перший, другий і третій. Школа вважалась однокласною з трирічним курсом навчання. Навчання велося російською мовою. Викладав один учитель у всіх трьох класах (отделениях), інші два виконують самостійну роботу, а з одним працює вчитель.

Навчалися переважно хлопчики, діти більш заможних селян.

Пізніше, в період 1912-1913 років земською управою було збудоване приміщення школи, яке вміщало дві класні кімнати, учительську і квартиру для вчителя. В новому приміщенні заняття розпочались у 1914 році. З переходом школи в нове приміщення був уведений чотирьохрічний курс навчання. Школа звалась двухкомплектной начальной одно-класной».

В 1921 Неповною середньою школа була до 1939 року. В зв’язку зі зростанням чисельності учнів у 1939 році було відкрито середню школу, був створений восьмий клас. Але на перешкоді стала війна.

Після війни в Бандурівці знову продовжувала працювати семирічна школа. З 1950 року вона стала середньою. Перший випуск десятикласників був у 1953 році

В 1964 році навчання розпочалося в стінах нової світлої школи, яка урочисто була відкрита 5 грудня в день Конституції СРСР.

Першим директором середньої (повоєнної) школи був Смоляр Максим Никифорович ( з 1946 по 1952 рік), який зайняв цю посаду після Підгорного Андрія Леонтійовича. Колесник Іван Павлович очолював школу з 1952 по 1958 рік, з 1958 по 1972 рік дректором школи був Зайцев Володимир Філімонович, з 1972 по 1986 рік школу очолювала Черкес Діна Іванівна.

Серед випускників та колишніх учнів школи багато видатних людей, які досягли певних “висот” у суспільстві, державі: колишній Генеральний прокурор УРСР Петро Григорович Осипенко, Пастух Володимир Васильович – був проректором Київського державного університету, Кравець Василь Федорович – лауреат Державної премії СРСР, Біляков Георгій Миколайович, Цюня Олександр Олексійович, Тараненко Микола Андрійович, Волобуєв Олександр Васильович, Бондарчук Юрій Олексійович, Березняк Володимир Олександрович та інші – офіцери Збройних Сил, Гук Тетяна Вікторівна, Супряга Сергій Олегович, Піскун Алла Вячевлавівна, Піскун Вячеслав Вячеславович юристи, Дідик Лілія спортсменка. А скільки випускників стали агрономами, вчителями, лікарями і просто хорошими людьми, яких знають не лише в селі, якими пишаються їхні колишні наставники.

Ціла плеяда вчителів школи в різні роки удостоєні звання "Відмінник народної освіти" : Колісник І.П., Зайцев В.Ф., Білякова Н.М., Трегубов М.М., Плахотна Л.С., Карпович К.І., Черкес Д.І., Бахмач Г.М., Ковтун В.О., Криволапов В.М., Ковтун О.Ф.

Нинішній педагогічний колектив нічим не поступається своїм попередникам, а для декого і своїм наставникам. Він складається з 12 вчителів, які мають вищу педагогічну освіту і працюють за фахом. Ряд вчителів являються колишніми випускниками даної школи : Костенко Г.М., Криволапов В.М., Вітковська В.В., Головко В.А. У колективі є у кого вчитися педагогічній майстерності, бо є вчителі, які нагороджені грамотами районного, обласного відділів освіти, Міністерства освіти і науки України, мають інші державні та галузеві нагороди.

В школі працюють вчителі вищої кваліфікаційної категорії Ковтун В.О., Криволапов В.М., Ковтун О.Ф., Криволапова Л.І., Рак О.В., Головко В.А., трьом вчителям встановлено першу кваліфікаційну категорію, трьом – присвоєно педагогічне звання “Старший вчитель”, одному - “Вчитель – методист”.

З 1986 року і по нинішній час школу очолює Ковтун Володимир Олександрович, педагогічний стаж 42 роки, з них директором 26 років, Відмінник освіти УРСР, має вищу кваліфікаційну категорію, «вчитель - методист».

Навчальний заклад працює над проблемою «Пошук ефективних методик навчання і виховання з урахуванням специфіки сільської школи». Вся навчальна і виховна робота школи спрямована на наукове і духовне збагачення підростаючого покоління. Для цього в навчальному закладі створено всі умови: працюють навчальні кабінети, до послуг учнів є спортивний зал, бібліотека, комп’ютерний клас, навчальна майстерня, їдальня, спортивний комплекс, музейна кімната Бойової слави, діють різні гуртки та спортивні секції, працює шкільний радіовузол.